P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
18.02.2018 - 04:15 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Podzime, podzime už zas nosíš deště

Vloženo: 11.11.14 20:33 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5382x
Podzim nenosí jen deště, ale i spoustu barevného přírodního materiálu, s kterým se může pracovat a vytvářet tak hodně zajímavých výrobků. Podívejte se , jak nás inspiroval k různým činnostem v  naší školce.

Zobraz / Skyj

Podzimní dílničky

Vloženo: 11.11.14 18:34 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5426x
Dílničky se tentokrát konaly v mateřské škole, protože stavební úpravy v kulturním domě nebyly ještě dokončeny. Děti začaly pracovat na výrobcích již dopoledne, kdy si upekly koláče s jablkovými povidly. Odpoledne pak pokračovaly na výrobě šneků z těsta. Pak už pracovaly s přírodninami. Z brambor, špejlí a ostatních přírodnin vznikly postavičky lidské i zvířecí. Vrcholným výrobkem byla dekorace z přírodního materiálu, jejímž základem se stalo ramínko na šaty a seno. Se všemi výrobky samozřejmě pomáhaly maminky i babičky. Výsledné výrobky byly velice originální a samozřejmě moc hezké. Vždyť si je každý vyrobil sám. Děkujeme paní Lisé za přípravu a vedení akce i originální nápady. Těšíme se na další spolupráci. Podívejte se na několik fotografií od pí Rytinové.

Zobraz / Skyj

Rozloučení s předškoláky

Vloženo: 28.06.14 17:23 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 6236x
Konec školního roku patří tradičně v mateřské škole rozloučení s předškoláky. Podívejte se, jak tuto událost zaznamenal náš reportér Jakub Skýva.

Zobraz / Skyj

Rozloučení s předškoláky

Každým rokem se loučíme s předškoláky a bylo tomu stejně i tento rok. Děti se však nejdříve podívaly na pohádku o ježibabě. Pak už si ježibaba pozvala jednotlivé předškoláky, aby jim položila jednoduché otázky. Tak zjistila, zda jsou připraveni na školu. Předškoláci dostali od ježibaby šerpu a baťůžek na výlety. Po popřání od svých učitelek k úspěšnému vykročení do školy, děti pózovaly fotografům a fotografkám z řad rodičů, kteří byli jaksepatří pyšní. Podívejte se na fotografie, jak jim to sluší.

Zobraz / Skyj

Indiáni ve školce

Vloženo: 23.06.14 14:01 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6234x
V úterý 17.6. se všichni ve školce stali indiány. Děti si vyráběly čelenky,totem,seznamovaly se s životem indiánů a učily se některým dovednostem. Pokračováním byl odpolední program na zahradě za účasti rodičů. Indiáni skládali zkoušku ze svých znalostí a hlavně hbitosti, zdatnosti a šikovnosti.Také ukázali rodičům indiánský tanec okolo totemu. Nakonec stopovali medvěda, který měl u sebe schovaný poklad. Na závěr si vyhladovělí indiáni opekli vuřty. Za pomoc na přípravě a realizaci děkujeme paní Lisé. Fotografie nafotila paní Bertramová.

Zobraz / Skyj

Už umíme jezdit na kole.

Vloženo: 23.06.14 13:47 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6336x
Týden od 9. června byl ve znamení letních teplot. Proto jsme se dohodli s předškolními dětmi, že se vydáme na výlet na kole a zjistíme, zda umíme jezdit na delší trasu. Všichni ve zkoušce obstáli na jedničku. Na kolách jsme dojeli až do Starého Kolína, kde jsme se zchladili studenou zmrzlinou a zadováděli si na dětském hřišti. Jízda zpět nám šla velice rychle, a tak jsme do školky dorazili jěště dříve, než jsme předpokládali. Proto jsme měli čas si pohrát ještě na školní zahradě. Se svými zážitky jsme se podělili s ostatními dětmi a byli jsme na sebe hrdí, že jsme cestu zvádli bez problémů. To dokumentují i naše fotografie.

Zobraz / Skyj

Výlet do Perníkové chaloupky

Vloženo: 23.06.14 13:37 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 7115x
4.června se naše mateřská školka vydala na výlet pod Kunětickou horu, kde se nachází Perníková chaloupka. Byli jsme tam prvními návštěvníky toho dne. Děti zde viděly, jak se pečou perníčky, zažily legraci s vousatou ježibabou a dokonce navštívily peklo.Při návratu k autobusu si prohlédly domácí zvířátka a dokonce se zatočily na kolotoči a sklouzly na skluzavce. Pak jsme se už všichni těšili na návrat do školky. Podívejte se na fotografie Jany Maksové.

Zobraz / Skyj

Výlet na rozhlednu

Vloženo: 02.06.14 18:38 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6732x
Sluníčko nás vytáhlo na pěší výlet na rozhlednu na Kaňku. Všichni jsme si vzali batohy s jídlem a pitím a vyrazili jsme k rozhledně, která je z Hlízova dobře vidět. Šli jsme krásnou přírodou, poznávali jsme rostliny, pozorovali živočichy a zdolávali přírodní překážky. Těsně před příchodem na rozhlednu jsme se posílili dobrou svačinou. Pak už jsme dosáhli našeho vytyčeného cíle - rozhledny. Hned jsme se vydali nahoru a pozorovali okolí a hlavně náš Hlízov. Pak už jsme se těšili na zmrzlinu a na dovádění na průlezkách. Čas nám rychle utekl a my se museli vrátit do školky. Počasí nám přálo celou cestu a my jsme dorazili unaveni, ale spokojeni do školky.Podívejte se na náš výlet ve fotografiích Jany Maksové.

Zobraz / Skyj

Den matek

Vloženo: 02.06.14 17:11 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 8418x
Mateřská škola ve spolupráci s obecním úřadem uspořádala oslavu Dne matek, na které vystoupily děti z MŠ se svým programem.Děti jej zahájily tanečky a pak ukázaly s větší či menší trémou, jaké si připravily básničky a písničky pro maminky.Po předání dárečků si děti se svými maminkami zatančily. Nakonec se všichni občerstvili malým pohoštěním, které zajistil obecní úřad.Podívejte se na hezkou atmosféru tohoto dne na fotografiích Zdenky Rytinové.

Zobraz / Skyj

Jarní dílničky

Vloženo: 02.06.14 16:31 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5671x
V pátek 16. 5.2014 se konaly dílničky pro děti a rodiče i prarodiče. Jako tradičně byly dílničky vedeny paní Lisou a paní Smejkalovou.Celé dílničky byly ve znamení svátku matek. Děti si tentokrát mohly vyrobit ozdobný květináček s jarním osením dozdobený vlastnoručně vyrobeným ptáčkem a přáníčkem pro maminku.Jak se jim vyrábělo a jak se výrobky povedly si můžete prohlédnout na fotografiích Zdenky Rytinové.


    Předchozí

  [1] [2] [34  [5] [6] [7] [8]

Další