P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 12:37 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Den otevřených dveří v mateřské škole

Vloženo: 20.05.14 08:43 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 6206x
Mateřská škola prošla v posledních dvou letech velkou rekonstrukcí. 17. května 2014 si mohli všichni občané Hlízova prohlédnout moderní zařízení a hračky i nově vymalované prostoty. Nahlédněte s námi do světa dětí alespoň na fotografiích.

Zobraz / Skyj

Děti u hasičů.

Vloženo: 09.05.14 22:00 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5905x
V úterý 6. května se děti vydaly na návštěvu hasičů do Kutné Hory, kde byl den otevřených dveří. Po cestě vlakem, která byla pro některé velkým zážitkem, jsme byli prvními návštěvníky u hasičů. Nám to ale nevadilo, protože jsme něli klid na prohlídku požární techniky i na další činnosti. Děti si zkusily jak se manipuluje s hadicí při hašení , zkoušely házet míčkem na cíl nebo přejít vysokou lávku a také měly možnost být na místě lidí, kteří spadnou do hluboké jámy. Největší radost jim přineslo dovádění na nafukovacím hradu a jízdě na člunu. Pak už následovala ukázka práce hasičů, policie a lidí ze záchranky při vyproštění řidiče z havarovaného auta, záchrany raněného ze střechy budovy a hašení opravdového ohně. Bonbónkem na závěr byla ukázka výcviku policejních psů. Pak už unaveni jsme se vydali na zpáteční cestu do školky. Myslím, že děti měly spoustu zážitků, o kterých mohly doma vyprávět. Podívejte se na několik fotografií z akce.

Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro školní rok 2014-2015

Vloženo: 05.05.14 18:36 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5856x

Zobraz / Skyj

Čarodějnice na školní zahradě

Vloženo: 29.04.14 09:25 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 8053x
Ve středu 30. dubna 2014 od 16 hodin se děti i jejich rodiče na školní zahradě potěšili pohádkou, kterou pro ně připravily paní Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Dále nejmenší vyřešili řadu úkolů a soutěží, a pak se už se všichni mohli ohřát u ohýnku a opéci si buřty. Děkujeme oběma maminkám i ostatním, kteří se byť jen svou přítomností podíleli na radostné atmosféře posledního dubnového dne.

Zobraz / Skyj

Karneval 2014

Vloženo: 06.03.14 20:01 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6145x
Únor bývá ve znamení karnevalů. Také ve školce jsme pořádali karneval. Už od rána jsme měli rozesmátou náladu. Hned jsme si vyzdobili školku a zkoušeli si nafouknout balónky. Někdo si už i oblékl masku. Neměli jsme náladu si hrát s hračkami. Všichni se už těšili na karneval, který vypukl po svačině. Od té doby jsme se všichni už jenom smáli. Hráli jsme různé hry, měli jsme soutěže a samozřejmě také tanec. Dokonce přišlo i na papírovou válku, z které měla největší radost naše paní uklízečka. Museli jsme slíbit, že vše dáme do pořádku. Nejraději bychom dováděli až do večera. Všechno ale jednou skončí, a tak jsme museli ukončit i náš karneval. Rozdali jsme si odměny a uklidili si masky, abychom je měli připravené na příští rok. Podívejte se, jak bylo u nás ve školce veselo.

Zobraz / Skyj

Beseda s členkami Českého červeného kříže

Vloženo: 06.03.14 18:39 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 9494x
V únoru jsme si s dětmi povídali, co vše známe o lidském těle a o ošetřování zraněných lidí. Některé věci jsme si neuměli fundovaně zodpovědět, a tak jsme si pozvali na besedu odbornice z Červeného kříže. Od nich jsme se hned dozvěděli teoreticky i prakticky, jak si mýt ruce, ošetřit různé rány a zlomeniny, jak zastavit krvácení z nosu a jiné věci. Navzájem jsme si pak zkusili obvázat ruku obinadlem, a dokonce jsme si zkusili masáž srdce. Děti byly pochváleny za spolupráci a znalosti a každý z nich dostal diplom. Podívejte se na fotografie, jak dětem šla první pomoc.

Zobraz / Skyj

Jaký byl Mikuláš ve školce?

Vloženo: 06.03.14 17:47 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5460x
Studenti ze SOU v Kutné Hoře přišli v předvánočním čase zahrát dětem v mateřské škole pohádku O Honzovi.Dětem se pohádka moc líbila. Nejen, že si zahrály s herci, ale hlavně se hodně nasmály. Po pohádce pak následovala mikuláššká nadílka. Zavzpomínejte s dětmi nad fotografiemi Zdenky Rytinové a podívejte se, jak byly děti kamarádi i s čertem. Děkujeme pedagogům a studentům SOU za krásnou atmosféru a citlivý přístup k dětem.

Zobraz / Skyj

Divadlo ve školce

Do mateřské školky zavítalo divadlo s pohádkou "Nemocný pejsek". Děti si nejprve zazpívaly úvodní písničku s kašpárkem a pak už pomáhaly kočičce léčit pejska.Zopakovaly si, že léky si nesmí brát samy, že je dobré se otužovat , jíst zdravě a cvičit. Poradily kočičce, jakým telefonním číslem má zavolat sanitku s paní doktorkou Zorkou Horkou. Pohádka nebyla jen poučná, ale byla plná humoru a písniček. Nakonec se děti s kašpárkem i vyfotily. Bohužel velká část dětí pohádku neviděla, protože byly nemocné.Teď si mohou alespoň prohlédnout několik fotografií z pohádky.

Zobraz / Skyj

Jak se líbil lampionový průvod dětem?!

Vloženo: 01.12.13 15:59 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6143x
Děti ještě dlouho vzpomínaly na všechny postavy, které viděly na cestě za světýlky. Každému se líbila jiná pohádková postava. Někdo vyprávěl o legračním vodníkovi, který je zval do rybníka, jiný zase o kočičce s mašlí. Někomu se zase líbila hvězdička, která s dětmi moc hezky zpívala a všem se vryl do paměti Karkulák. Snad právě proto,že to nebyla tradiční Karkulka. Děti také vzpomínaly na lesní vílu a na usměvavého hejkala, který je provázel celou cestou. A čarodějnice se dětem připomněla i druhý den, kdy jim do školky poslala uvařený kouzelný lektvar z podivných ingrediencí jako je bota nebo krokodýl. Někdo se ho napil s chutí, jiný se zdráhal ho vůbec ochutnat. Ale věřte, nevěřte, byl opravdu kouzelný. Alespoň děti to na sobě poznaly. Děkujeme všem a hlavně paní Lisé a Smejkalové za nápad a realizaci akce. Jen více takovýchto nápadů. Podívejte se na fotografie z fotoaparátu Zdenky Rytinové.

Zobraz / Skyj

Lampionový průvod v obrazech

13.listopadu mateřská školka ve spolupráci s Ladou Lisou a Jitkou Smejkalovou uspořádala v okolí hasičské nádrže krásný lampionový průvod. Celou trasou nás bavily pohádkové bytosti víla, Karkulka, hodná čarodějnice, vodník i kočička, které měly připravené soutěže, jejichž splnění bylo odměněno sladkostí. Průvodcem večera byl Hejkal, který děti vedl cestou lemovanou světlem svíček. Na závěr byl každý šikula odměněn diplomem za statečnost. Děkujeme všem zaměstnancům MŠ, kteří pomáhali s přípravou a obecnímu úřadu děkujeme za podporu.


    Předchozí

  [1] [2] [3] [45  [6] [7] [8]

Další