P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
16.10.2019 - 03:52 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Indiáni ve školce

Vloženo: 23.06.14 14:01 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 16228x
V úterý 17.6. se všichni ve školce stali indiány. Děti si vyráběly čelenky,totem,seznamovaly se s životem indiánů a učily se některým dovednostem. Pokračováním byl odpolední program na zahradě za účasti rodičů. Indiáni skládali zkoušku ze svých znalostí a hlavně hbitosti, zdatnosti a šikovnosti.Také ukázali rodičům indiánský tanec okolo totemu. Nakonec stopovali medvěda, který měl u sebe schovaný poklad. Na závěr si vyhladovělí indiáni opekli vuřty. Za pomoc na přípravě a realizaci děkujeme paní Lisé. Fotografie nafotila paní Bertramová.

Zobraz / Skyj

Už umíme jezdit na kole.

Vloženo: 23.06.14 13:47 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 15763x
Týden od 9. června byl ve znamení letních teplot. Proto jsme se dohodli s předškolními dětmi, že se vydáme na výlet na kole a zjistíme, zda umíme jezdit na delší trasu. Všichni ve zkoušce obstáli na jedničku. Na kolách jsme dojeli až do Starého Kolína, kde jsme se zchladili studenou zmrzlinou a zadováděli si na dětském hřišti. Jízda zpět nám šla velice rychle, a tak jsme do školky dorazili jěště dříve, než jsme předpokládali. Proto jsme měli čas si pohrát ještě na školní zahradě. Se svými zážitky jsme se podělili s ostatními dětmi a byli jsme na sebe hrdí, že jsme cestu zvádli bez problémů. To dokumentují i naše fotografie.

Zobraz / Skyj

Výlet do Perníkové chaloupky

Vloženo: 23.06.14 13:37 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 17495x
4.června se naše mateřská školka vydala na výlet pod Kunětickou horu, kde se nachází Perníková chaloupka. Byli jsme tam prvními návštěvníky toho dne. Děti zde viděly, jak se pečou perníčky, zažily legraci s vousatou ježibabou a dokonce navštívily peklo.Při návratu k autobusu si prohlédly domácí zvířátka a dokonce se zatočily na kolotoči a sklouzly na skluzavce. Pak jsme se už všichni těšili na návrat do školky. Podívejte se na fotografie Jany Maksové.

Zobraz / Skyj

Výlet na rozhlednu

Vloženo: 02.06.14 18:38 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 16703x
Sluníčko nás vytáhlo na pěší výlet na rozhlednu na Kaňku. Všichni jsme si vzali batohy s jídlem a pitím a vyrazili jsme k rozhledně, která je z Hlízova dobře vidět. Šli jsme krásnou přírodou, poznávali jsme rostliny, pozorovali živočichy a zdolávali přírodní překážky. Těsně před příchodem na rozhlednu jsme se posílili dobrou svačinou. Pak už jsme dosáhli našeho vytyčeného cíle - rozhledny. Hned jsme se vydali nahoru a pozorovali okolí a hlavně náš Hlízov. Pak už jsme se těšili na zmrzlinu a na dovádění na průlezkách. Čas nám rychle utekl a my se museli vrátit do školky. Počasí nám přálo celou cestu a my jsme dorazili unaveni, ale spokojeni do školky.Podívejte se na náš výlet ve fotografiích Jany Maksové.

Zobraz / Skyj

Den matek

Vloženo: 02.06.14 17:11 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 20908x
Mateřská škola ve spolupráci s obecním úřadem uspořádala oslavu Dne matek, na které vystoupily děti z MŠ se svým programem.Děti jej zahájily tanečky a pak ukázaly s větší či menší trémou, jaké si připravily básničky a písničky pro maminky.Po předání dárečků si děti se svými maminkami zatančily. Nakonec se všichni občerstvili malým pohoštěním, které zajistil obecní úřad.Podívejte se na hezkou atmosféru tohoto dne na fotografiích Zdenky Rytinové.

Zobraz / Skyj

Jarní dílničky

Vloženo: 02.06.14 16:31 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 15422x
V pátek 16. 5.2014 se konaly dílničky pro děti a rodiče i prarodiče. Jako tradičně byly dílničky vedeny paní Lisou a paní Smejkalovou.Celé dílničky byly ve znamení svátku matek. Děti si tentokrát mohly vyrobit ozdobný květináček s jarním osením dozdobený vlastnoručně vyrobeným ptáčkem a přáníčkem pro maminku.Jak se jim vyrábělo a jak se výrobky povedly si můžete prohlédnout na fotografiích Zdenky Rytinové.

Zobraz / Skyj

Den otevřených dveří v mateřské škole

Vloženo: 20.05.14 08:43 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 17323x
Mateřská škola prošla v posledních dvou letech velkou rekonstrukcí. 17. května 2014 si mohli všichni občané Hlízova prohlédnout moderní zařízení a hračky i nově vymalované prostoty. Nahlédněte s námi do světa dětí alespoň na fotografiích.

Zobraz / Skyj

Děti u hasičů.

Vloženo: 09.05.14 22:00 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 15150x
V úterý 6. května se děti vydaly na návštěvu hasičů do Kutné Hory, kde byl den otevřených dveří. Po cestě vlakem, která byla pro některé velkým zážitkem, jsme byli prvními návštěvníky u hasičů. Nám to ale nevadilo, protože jsme něli klid na prohlídku požární techniky i na další činnosti. Děti si zkusily jak se manipuluje s hadicí při hašení , zkoušely házet míčkem na cíl nebo přejít vysokou lávku a také měly možnost být na místě lidí, kteří spadnou do hluboké jámy. Největší radost jim přineslo dovádění na nafukovacím hradu a jízdě na člunu. Pak už následovala ukázka práce hasičů, policie a lidí ze záchranky při vyproštění řidiče z havarovaného auta, záchrany raněného ze střechy budovy a hašení opravdového ohně. Bonbónkem na závěr byla ukázka výcviku policejních psů. Pak už unaveni jsme se vydali na zpáteční cestu do školky. Myslím, že děti měly spoustu zážitků, o kterých mohly doma vyprávět. Podívejte se na několik fotografií z akce.

Zobraz / Skyj

Čarodějnice na školní zahradě

Vloženo: 29.04.14 09:25 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 21103x
Ve středu 30. dubna 2014 od 16 hodin se děti i jejich rodiče na školní zahradě potěšili pohádkou, kterou pro ně připravily paní Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Dále nejmenší vyřešili řadu úkolů a soutěží, a pak se už se všichni mohli ohřát u ohýnku a opéci si buřty. Děkujeme oběma maminkám i ostatním, kteří se byť jen svou přítomností podíleli na radostné atmosféře posledního dubnového dne.

Zobraz / Skyj

Karneval 2014

Vloženo: 06.03.14 20:01 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 15512x
Únor bývá ve znamení karnevalů. Také ve školce jsme pořádali karneval. Už od rána jsme měli rozesmátou náladu. Hned jsme si vyzdobili školku a zkoušeli si nafouknout balónky. Někdo si už i oblékl masku. Neměli jsme náladu si hrát s hračkami. Všichni se už těšili na karneval, který vypukl po svačině. Od té doby jsme se všichni už jenom smáli. Hráli jsme různé hry, měli jsme soutěže a samozřejmě také tanec. Dokonce přišlo i na papírovou válku, z které měla největší radost naše paní uklízečka. Museli jsme slíbit, že vše dáme do pořádku. Nejraději bychom dováděli až do večera. Všechno ale jednou skončí, a tak jsme museli ukončit i náš karneval. Rozdali jsme si odměny a uklidili si masky, abychom je měli připravené na příští rok. Podívejte se, jak bylo u nás ve školce veselo.


    Předchozí

  [1] [2] [3] [45  [6] [7] [8]

Další