P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 12:37 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Halloween v MŠ

Vloženo: 06.11.13 01:26 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6008x
Konec října je spojen s halloweenem. Také my jsme si v tomto duchu vyzdobili školku. Podívejte se, zda se nám to povedlo.

Zobraz / Skyj

Divadlo v MŠ

Vloženo: 05.11.13 19:32 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5949x
Do školky přijelo divadlo. Už jsme ho znali z předchozího představení na konci školního roku. Dnes nám přijelo zahrát o Kašpárkovi a přírodě. Divadlo se nám líbilo, zasmáli jsme se i zazpívali s hejkalem i jezinkami. Hlavně jsme se poučili, jak se v přírodě chovat, jak ji neničit a jak se také chovat jeden k druhému. Podívejte se na ukázku z pohádky v podobě fotografií.

Zobraz / Skyj

Ovocný a zeleninový den

Vloženo: 05.11.13 19:06 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 5791x
Podzim je mimo jiné ve znamení sklizně ovoce a zeleniny. I my jsme si do školky přinesli vše, co se urodilo na zahrádkách i v obchodě. Dokonce jme vše uměli pojmenovat i poznat podle chuti a tak jsme se rozhodli uvařit si něco z přinesených surovin. Jeden den si každý pro sebe vyrobil jednohubky ozdobené zeleninou a pomohl při přípravě zeleninové polévky. Všem krájení zeleniny šlo od ruky a vlastnoručně uvařená polévka moc chutnala. Další den jsme měli chuť na něco sladkého a tak jsme se pustili do výroby štrúdlu jako od maminky. Všichni se chtěli účastnit strouhání, krájení jablíček. Pak nám někteří štrúdl osladili, jiní posypali skořicí a další přidali rozinky a oříšky. Po upečení jsme museli nechat štrúdl vychladnout a tak jsme raději odešli na vycházku. A pak po obědě přišel konečně na řadu náš štrúdl. Byl dobrý, protože jsme si ho připravili úplně sami.Podívejte se na foto, jak jsme šikovní.

Zobraz / Skyj

Výlet na kolech

Vloženo: 27.06.13 13:53 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 8064x
Předškoláci se dohodli s pí učitelkou, že pojedou na výlet na kolech. Jeli do Malého Hlízova a polní cestou až do Starého Kolína. Cestou viděli, jak vysoko dosahovala voda při povodních v Malém Hlízově nebo vodníka hlídajícího ve Starém Kolíně Klejnárku. Cílem bylo náměstí ve Starém Kolíně.Tady si kluci koupili zmrzlinu a doplnili energii ze svých zásob. Po chvilce odpočinku se vydali na zpáteční cestu. Do školky dojeli všichni v pořádku, i když někdo ještě musí jízdu na kole trénovat. Podívejte se na fotografiích, jak se s jízdou na kole vypořádali.

Zobraz / Skyj

Den dětí a pasování dětí na školáky

Vloženo: 26.06.13 14:19 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 10220x
Oslava dne dětí začala opékáním vuřtů. Všem nám moc chutnali.Pak jsme si zahráli na šipkovanou. Pro mnohé děti to byla nová hra, ale brzy se naučily pravidla a všechny děti pomáhaly s hledáním šipek i plněním úkolů. Nakonec je čekal nejtěžší úkol, najít ukrytý poklad. I tento úkol zvládly za chvilku. Pak už je čekalo jen rozdělení pokladu. Každé dítě si mohlo odměny vybrat podle svého rozhodnutí. Odpoledne pak program pokračoval divadlem, které zahrálo pohádku s názvem O koťátku, které zapomnělo mňoukat.Pohádka byla veselá, s řadou písníček a líbila se jak dětem tak rodičům. Na závěr naši předškoláci byli pozváni ke složení zkoušky ze znalostí a k pasování na školáky. Kluci zvládli zkoušku na jedničku a byli dekorováni šerpou a dostali také malou upomínku na mateřskou školu. Takto byli přijati mezi školáky. Den dětí byl u konce a my jsme se rozešli domů.Podívejte se na několik fotografií z průběhu celého dne.

Zobraz / Skyj

Výlet do ZOO Jihlava

Vloženo: 13.06.13 23:46 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 7832x
Děti z mateřské školy jely 28. května na výlet do ZOO v Jihlavě. Většinu dětí doprovázeli rodiče. Všichni jsme měli strach z počasí, protože několik posledních dnů bylo nepříjemně deštivých. Ale ten den se objevilo sluníčko hned ráno a nám dodalo naději, že dnes pršet nebude. Hodina jízdy autobusem rychle utekla a my jsme byli na místě. Program v ZOO si každý přizpůsobil pro sebe. Někdo se zdržel u dravých ptáků , kde byla ukázka výcviku těchto ptáků. Jiní dali přednost exotickým zvířatům jako jsou tygři, zebry, lamy nebo malé opičky. Jiným se zalíbila babiččina zahrádka s domácími zvířaty. Někteří se nemohli vynadívat na dovádějící lachtany. Všem se pak líbilo dětské hřiště s tobogánem a možností jízdy na čtyřkolce. Čtyři hodiny utekly a my jsme se vraceli domů s novými zážitky. Jak se nám v ZOO líbilo, můžete vidět na fotografiích.

Zobraz / Skyj

Besídka ke Dni matek

Vloženo: 05.05.13 19:45 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 10193x
5. května 2013 se na pozvání obecního úřadu a mateřské školy sešli v kulturním domě rodinní příslušníci a přátelé dětí z mateřské školky. Všichni přítomní byli potěšeni milým pásmem básniček, písniček a tanečků, které s dětmi nacvičily paní učitelky. Podívejte se na fotografie, které nám připomenou atmosféru sluncem prozářeného nedělního odpoledne.

Zobraz / Skyj

Čarodějnice na školní zahradě - v obrazech

Rubrika: Kultura
Vloženo: 02.05.13 16:42 - Karin Kohárová, Zobrazeno: 19204x
Poslední dubnové odpoledne se děti a jejich rodiče pobavili na akci "Čarodějnice", kterou připravila Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Čarodějnice na školní zahradě zakopaly poklad, který děti hledaly. Všichni soutěžící byli odměněni medailí a sladkostmi, které jim předávala čarodějnice. Na závěr si všichni opekli vuřty. Atmosféra pálení čarodějnic byla zachycena v obrazech...

Zobraz / Skyj

Setkání dětí s myslivci

Vloženo: 04.03.13 18:21 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 6954x
Ve středu 20.února se děti vydaly na vycházku do přírody, kde se setkaly s místními myslivci.Děti nejprve poznávaly zvířata žijící v lese. Pak jim myslivci vysvětlili, jak se starají o zvířata v zimních měsících a ukázali jim praktickou ukázku zakládání potravy do krmelce. Samy mohly zvířátkům dát dobroty, které jim přinesly- jablíčka, mrkev, tvrdý chleba. Nakonec viděly ukázku práce s loveckými psy.Do školky se děti vracely vymrzlý, zablácený ale s novými poznatky a zážitky. Poděkování patří panu Tučkovi, Pazderovi a Beranovi, kteří věnovali svůj čas a uskutečnili tuto ukázku pro děti. V příloze najdete několik fotografií z této akce.

Zobraz / Skyj

Karneval v MŠ

Vloženo: 10.02.13 09:49 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 7104x
Jako každoročně se v mateřské škole konal karneval.Děti již od rána byly natěšené a velice rády pomáhaly při výzdobě třídy.Po ranní svačině se děti převlékly do svých masek a začal karnevalový rej. Nechyběl tanec, soutěže, občerstvení ani závěrečné rozdání malých cen.Všichni jsme byli po tomto reji aktivit unaveni ale i spokojeni. Podívejte se na naše dovádění na fotografiích.


    Předchozí

  [1] [2] [3] [4] [56  [7] [8]

Další