P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 12:37 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

"Se světýlky za bludičkami "

Vloženo: 18.11.12 19:43 - Karin Kohárová, Zobrazeno: 26109x
14.11.2012 v podvečer se 26 dětí v doprovodu svých rodičů vydalo "se světýlky" za bludičkami. Lampionový průvod za pohádkovými bytostmi zorganizovaly učitelky mateřské školky, ale nutno podotknout, že celou akci iniciovaly a výrazně při ní pomáhaly maminky Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Dětem, ale i rodičům se celá akce líbila - podívejte se na fotografie, tak jak je zachytila Kateřina Dvořáková.

Zobraz / Skyj

Beseda s členkami Českého červeného kříže

Vloženo: 06.03.14 18:39 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 9494x
V únoru jsme si s dětmi povídali, co vše známe o lidském těle a o ošetřování zraněných lidí. Některé věci jsme si neuměli fundovaně zodpovědět, a tak jsme si pozvali na besedu odbornice z Červeného kříže. Od nich jsme se hned dozvěděli teoreticky i prakticky, jak si mýt ruce, ošetřit různé rány a zlomeniny, jak zastavit krvácení z nosu a jiné věci. Navzájem jsme si pak zkusili obvázat ruku obinadlem, a dokonce jsme si zkusili masáž srdce. Děti byly pochváleny za spolupráci a znalosti a každý z nich dostal diplom. Podívejte se na fotografie, jak dětem šla první pomoc.

Zobraz / Skyj

Besídka

Vloženo: 08.09.17 16:48 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 4059x
Ke Dni matek si učitelky s dětmi nacvičily pásmo písniček a básniček doplněné tanečky. Děti pak maminkám předaly malé dárečky. Podívejte se na fotografie z této akce.

Zobraz / Skyj

Besídka ke Dni matek

Vloženo: 05.05.13 19:45 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 10193x
5. května 2013 se na pozvání obecního úřadu a mateřské školy sešli v kulturním domě rodinní příslušníci a přátelé dětí z mateřské školky. Všichni přítomní byli potěšeni milým pásmem básniček, písniček a tanečků, které s dětmi nacvičily paní učitelky. Podívejte se na fotografie, které nám připomenou atmosféru sluncem prozářeného nedělního odpoledne.

Zobraz / Skyj

Cesta za světýlky

Vloženo: 30.11.15 19:44 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 8498x
Podzimní čas přináší hodně přírodního materiálu, s kterým se může tvořit spousta nápaditých výrobků. Také my jsme tohoto využili ve spolupráci se spolkem HUS.V kulturním domě jsme spolu s rodiči měli tvořivý den na téma "dýnáčci" a "bramboráčci". Potom následoval lampiónový průvod, který šel trasou označenou světýlky. V cíli děti našli poklad v podobě svítících náramků a hvězdiček. Nikdo se po cestě neztratil a snad všichni byli s akcí spokojeni.

Zobraz / Skyj

Cukrářka Barborka

Vloženo: 03.01.15 12:28 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 11014x
V pondělí 8. prosince k nám zavítalo divadlo Radost s pohádkou Cukrářka Barborka. Pohádka byla laděna do předvánoční atmosféry a doplněna humorem a písničkami.Všem se pohádka líbila. Podívejte se na foto z představení.

Zobraz / Skyj

Čarodějnice na školní zahradě - v obrazech

Rubrika: Kultura
Vloženo: 02.05.13 16:42 - Karin Kohárová, Zobrazeno: 19204x
Poslední dubnové odpoledne se děti a jejich rodiče pobavili na akci "Čarodějnice", kterou připravila Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Čarodějnice na školní zahradě zakopaly poklad, který děti hledaly. Všichni soutěžící byli odměněni medailí a sladkostmi, které jim předávala čarodějnice. Na závěr si všichni opekli vuřty. Atmosféra pálení čarodějnic byla zachycena v obrazech...

Zobraz / Skyj

Čarodějnice na školní zahradě

Vloženo: 29.04.14 09:25 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 8053x
Ve středu 30. dubna 2014 od 16 hodin se děti i jejich rodiče na školní zahradě potěšili pohádkou, kterou pro ně připravily paní Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Dále nejmenší vyřešili řadu úkolů a soutěží, a pak se už se všichni mohli ohřát u ohýnku a opéci si buřty. Děkujeme oběma maminkám i ostatním, kteří se byť jen svou přítomností podíleli na radostné atmosféře posledního dubnového dne.

Zobraz / Skyj

Čert a Mikuláš v MŠ

Vloženo: 01.12.15 22:34 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 10799x
Do mateřské školy zavítalo divadlo studentů Středního odborného učiliště v Kutné Hoře s pohádkou Červená Karkulka. Pohádka byla doplněna písničkami, do kterých se zapojily i děti. Pak už přišel čert s Mikulášem a andělem. Děti dostaly malý sladký dárek a někteří odvážlivci si dokonce pohladili čerta.Fotografie ukazují, že jsme se vůbec nebáli.

Zobraz / Skyj

Den dětí a pasování dětí na školáky

Vloženo: 26.06.13 14:19 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 10220x
Oslava dne dětí začala opékáním vuřtů. Všem nám moc chutnali.Pak jsme si zahráli na šipkovanou. Pro mnohé děti to byla nová hra, ale brzy se naučily pravidla a všechny děti pomáhaly s hledáním šipek i plněním úkolů. Nakonec je čekal nejtěžší úkol, najít ukrytý poklad. I tento úkol zvládly za chvilku. Pak už je čekalo jen rozdělení pokladu. Každé dítě si mohlo odměny vybrat podle svého rozhodnutí. Odpoledne pak program pokračoval divadlem, které zahrálo pohádku s názvem O koťátku, které zapomnělo mňoukat.Pohádka byla veselá, s řadou písníček a líbila se jak dětem tak rodičům. Na závěr naši předškoláci byli pozváni ke složení zkoušky ze znalostí a k pasování na školáky. Kluci zvládli zkoušku na jedničku a byli dekorováni šerpou a dostali také malou upomínku na mateřskou školu. Takto byli přijati mezi školáky. Den dětí byl u konce a my jsme se rozešli domů.Podívejte se na několik fotografií z průběhu celého dne.


 

   1  [2] [3] [4] [5] [6]

Další