P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
17.02.2019 - 00:56 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Spolky a sdružení > Sdružení dobrovolných hasičů

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Šipky - podzim 2013 - čtvrté kolo s opravou

Výsledky čtvrtého kola a průběžný stav turnaje

Sobotní večer pro mne začal diskusí o výsledcích kola třetího. Díky mé nepřítomnosti v závěru říjnového turnaje a v neposlední řadě i díky ne zcela jasnému zápisu došlo u několika borců z čela tabulky ke špatnému zápisu bodů. Průběžný stav nebyl ovlivněn co do umístění, opravenou tabulku kola a bodové opravy uvedou do souladu se skutečností dnešní tabulky.

O tom, zda čtvrté kolo skutečně rozhodne o vítězi tak, jak jsem si zaprorokoval minule se ještě rozhodne. A s vysokou pravděpodobností až ve finále. Jisté je nyní jedno. Z pelotonu se vydělila pětice hráčů, která si téměř jistě rozdělí medailová místa. Pravděpodobnost, že všech pět skončí dvakrát po sobě za desátou příčkou a zároveň že dvakrát po sobě zvítězí  ti, co  mají  ještě nějakou matematickou šanci se podle mého soudu limitně blíží nule.  Šipky jsou i o štěstí, vyloučit dvojí selhání u kohokoliv určitě nejde, ale u pěti lidí mi to nepřipadá možné.

 

Poslední večer byl rozhodně napínavý. Naprostá většina zápasů končila výsledkem 2:1, výsledky 2:0 byly naprostou výjimkou. To není zas nic zvláštního, takové večery tu již k vidění byly.  Zvláštní byl spíše dramatický průběh legů (v šipkařské terminologii, vycházející z angličtiny 1 leg = 1 hra), kdy se hráči jeden druhého drželi jako klíště, nikdo se nemohl dostat do většího trháku, na skvělý hod se odpovídalo skvělým hodem a o vítězství rozhodovala výhoda prvního odhodu a především stav nervové soustavy.

A teď už snad ty sobotní tabulka dílčí:

 

a celková

 

 3. místo
3. místo
3. místo
2. místo
2. místo
2. místo
1. místo
1. místo
1. místo