P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
17.02.2019 - 00:25 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Spolky a sdružení > Sdružení dobrovolných hasičů

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Tramtadadá, tramtadadá máme to za sebou.

Vloženo: 04.03.15 20:22 - Ing. Luboš Koten, Zobrazeno: 16409x
NĚKOLIK SLOV O DĚNÍ NA OBECNÍM ÚŘADU OD LUBOŠE KOTENA.
Je hotovo, moji milí kolegové hasiči.
   Nechtěl jsem za žádnou cenu podlehnout módě posledních týdnů a rozesílat po obci veřejné dopisy a dělat věci ještě horší než byly.  Nyní je rozhodnuto a já mám pocit, že se už také - konečně - mohu vyjádřit k některým událostem a to z pohledu člověka, který se o práci obecního úřadu pouze v rychlosti otřel a už je zase venku. Nejsem zatížen ani minulými úspěchy, ani minulými hříchy a nárokuji si alespoň zbytky pohledu nezaujatého pozorovatele.  Proto bych rád napsal několik krátkých článečků do této naší hasičské rubriky, abyste vy, moji kolegové hasiči, a v neposlední řadě i moji voliči, mohli znát i můj názor.
 
   Takže za prvé a především - zopakujete si volby mí vážení spoluobčané, a jak to tak vypadá, budete je opakovat tak dlouho, dokud nezvolíte toho jediného a správného mesiáše.
 
   Mysleli jste si,  že Vaši spoluobčané ctí demokratické principy?  Nu, tedy se rozhlédněte, dívejte se a pamatujte si. Kandidátní listina, která o sobě tvrdila, že vše dělá srdcem a v zájmu obce, po doslova několika týdnech neustála svoji porážku a rozvalila řádně zvolené obecní zastupitelstvo. Udělala to,  aniž by ho jakýmkoli způsobem nechala dokázat, zda je vůbec schopno realisticky pracovat. Vystavila obec riziku nucené správy ministerstvem vnitra. Na několik měsíců zcela zablokovala veškerý chod obce vyjma přežívání. To jsou čistá, jasná a nezpochybnitelná fakta, která ani pět set veřejných dopisů s argumenty "Jedna paní povídala.." nemůže ani zamlžit ani omluvit. 
 
   Do obce o pěti stovkách občanů nám vtrhla Velká Politika… no výborně, to si to užijeme… Obstrukce, naschvály, tajná zákulisní jednání, no fuj…
 
   Nemyslím si, že zdrcující většina občanů, která volila současného starostu,  čekala zázraky.   Žádný člověk nenosící růžové brýle jistě nečekal, že po kompletní výměně vedení obce kombinované i s téměř novou hospodářkou se jako mávnutím kouzelného proutku do obce budou sypat dotace a dary a vše půjde bez potíží.  Myslím, že každý spíše po začátku čekal snahu pracovat pro obec. Za sebe mohu říci, že jsem ji viděl. Na výsledky by se realista začal ptát  tak po roce, roce a půl. Skutečnost -  asi 14 týdnů plus mínus (a to počítám i svátky).
 
   Takže tedy vzhůru znovu k urnám.  Ti, kdo zorganizovali tuto prima akci Vám jasně dávají najevo, že Vaše hlasy a Váš názor je zajímá až v okamžiku, kdy ty hlasy svěříte jim. Nezajímá je, že současný starosta dostal nejvyšší počet hlasů a přeskočil i číslo jedna své kandidátky. Zajímá je pouze ztráta moci. 
 
   Nezajímá je ani to, že jako voliči máte svaté a nezadatelné právo zvolit špatně, udělat chybné rozhodnutí a poučit se z něj. Oni už to rozhodnou za Vás. Tak si váží Vašeho hlasu.
 
   Absolutně nechápou jak jste si Vy – voliči – vůbec mohli dovolit dát tak málo hlasů někomu, kdo toho pro Vás tolik udělal.  Už Vám to přece třikrát v posledním půlroce napsali, až do schránek donesli, a Vy to ne a ne pochopit.
 
   Ta nebetyčná drzost, které jste se Vy,  voliči obce Hlízov, v minulých volbách dopustili nezvolením těch správných osob musí tedy být okamžitě odčiněna. Dokud nebudete všichni řádně vychováni správným způsobem, tak nebude klid, to si budete muset uvědomit. Čím dříve, tím lépe.
   Přece se nebude čekat na nějaké další volby, nedej Bůh,  jako v nějaké „zblblé“ demokracii. Ještě by hrozilo nebezpečí, že se svoji práci nové zastupitelstvo naučí. Že se  ukáže, že nepostradatelnost některých lidí je jen jejich osobní pocit. Je jedno, že pokud by stávající starosta p. Škarka ve funkci během čtyř let selhal, tak by se bývalé vedení vrátilo. A vrátilo by se  slávou a pod vítěznými prapory. Že by zároveň  své  posty mělo zajištěné na doživotí.
Bylo tady ale asi riziko a ukazovalo se  příliš, příliš velké…
 
  Já zas mohu říci, že nechápu tak velký kopec arogance, sebezbožštění a pohrdání voliči. Nezakryjí to žádné řečičky, prohlášení a skryté nahrávky. Skutky hovoří. To je můj obecný a nejzákladnější pocit po tom všem, co se odehrálo. Zbývá už mi jen pomoci obecnímu úřadu v současném složení dokulhat k předčasným vobám a rozloučit se zastupitelskou demokracií v podání takovýchto "demokratů". V dalších článcích bych se ale rád zastavil i u konkrétních věcí, které kolují obcí a popsal svůj názor na ně. Doufám, že stihnu alespoň jeden týdně vždy přes víkend sepsat. Můžete nebo nemusíte se s nimi ztotožnit, ale jen pohledy z jedné strany pravdivému obrazu neprospějí a slepá víra jen v jeden názor vede pouze k fanatismu. Náměty na příští již mám – jednak se musím vyjádřit k dopisu, který mi jako zastupiteli zaslala paní Urbanová a velkým tématem bude problematika ztráty důvěry.
Ohni zmar!
Luboš Koten