P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
17.02.2019 - 01:23 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Spolky a sdružení > Sdružení dobrovolných hasičů

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Okrsková soutěž JSDH - Jakub

Vloženo: 05.06.16 22:05 - Karin Kohárová, Zobrazeno: 8514x

Historicky poprvé reprezentoval tým hasiček na okrskové soutěži obec Hlízov.

Začalo to přesně před rokem na hasičské soutěži v Nových Dvorech, kde jsme si spolu s Danuškou Havlíčkovou řekly, že by bylo fajn založit také ženský tým hasiček. Poslední srpnový týden proběhl nábor do SDH a začaly jsme pracovat na naší hvězdné formaci:-)

Trénovaly jsme dle časových možností, s větší pauzou v zimě. Na jaře jsme se do toho pustily s elánem a během května jsme se každý týden věnovaly přípravě na okrskovou soutěž. Velké díky patří všem klukům od hasičů, kteří nám pomáhali a vysvětlovali nám co a jak.

Naším cílem bylo především zúčastnit se a vyzkoušet si, jaké to je, zasoutěžit si s ostatními týmy.

Letos byl pořadatelem soutěže Jakub a hasičské klání se uskutečnilo na jakubském tréninkovém hřišti pod kostelem. Soutěž měla dvě disciplíny – štafetu a požární útok. Za Hlízov se účastnily tým holek i tým kluků.

Hasičky si vylosovaly pořadové číslo 2 a ve 13 hodin byla soutěž zahájena. První běželi štafetu pánové, tak jsme se mohly s děvčaty podívat, jak to má vypadat. Hlízovští hasiči byli perfektní a při štafetě jim vše klaplo, jak mělo. Do čtvrté etapy nasadil tým nováčka – Vojtu Dytrycha, který předvedl úžasný výkon a díky rychlému běhu značně vylepšil celkový čas.

Pak přišly na řadu ženy. Postavily jsme se k tomu čelem a náš čas 1 minuta 28 vteřin na první pokus byl výborný. Bohužel jsme udělaly drobnou chybu u třetí etapy a rozhodčí nám pokus neuznal za platný. Vzhledem k tomu, že štafeta se běží na dva pokusy, měly jsme ještě šanci vše napravit.

To se nám také povedlo. Sice už jsme neměly tak výborný čas, druhý pokus nám trval celkem 1 minutu a 36 vteřin, ale i tak jsme byly v průběžném pořadí na druhém místě.

Pro nás bylo v tu chvíli důležité, že máme platný pokus, a hrdě jsme tak pokračovaly v soutěži. Čekala nás ještě královská disciplína požárního sportu – požární útok.

První soutěžily opět týmy mužů. Naši kluci měly krásný platný pokus s časem 43 vteřin. Byla paráda to sledovat.

Děvčata na svou velkou chvíli teprve čekala, a tak začala v týmu trochu panovat nervozita. Nebylo to ale vůbec nutné – holky do toho šly jako profesionálky a jejich výklon byl úžasný. Celkový čas byl 1 minuta 2 vteřiny.

Jsem na všechny moc pyšná a jsem hrdá na to, že mohu být velitelkou takového týmu a kamarádkou tak skvělých holek.

Podařilo se nám to, co asi nikdo nečekal, ale za náš výkon jsme si domů odvezly pohár za krásné třetí místo. Věřím tomu, že to nebylo jen našimi bezvadnými výkony, ale i podporou, kterou jsme měly po celou dobu soutěže. Přijeli nám fandit všichni kamarádi a známí a atmosféra, která na hřišti byla, se jednoduše slovy vyjádřit nedá. Pro mě to byl úžasný zážitek a vzpomínku na tento den si uchovám v paměti, co nejdéle.

Hlízováci tentokrát zabodovali a postarali se o dobrou show a náladu.

Věřím, že si to užili všichni, a moc se těším s vámi na další soutěž do Polánky.

Zároveň děkuji všem sponzorům, kteří nás podpořili.

ČKD Kutná Hora, a.s., Cosing s.r.o., Lepor , Growshop Kolín, Malíř Beran, TK Autoskla a Dobrá nálada, a.s.

Za tým hasiček Lenka