Nastavení zobrazení

Hlízovské mládí v akci. Béčko stolních tenistů podlehlo Malínu.

• OI Developer
  • 63

Utkání 13. kola Regionálního přeboru 3. třídy Kutnohorska za sebou mají stolní tenisté hlízovského béčka.

V souboji s E-týmem Sokola Malín šlo o speciální střetnutí, Hlízov do něj totiž vyslal hned trio mladíků, kteří si odbyli jedny ze svých prvních zápasů v soutěži. Konkrétně pro Dana Dvořáka a Šimona Karase šlo o absolutní debut, Adam Kačerovský pak navázal na dva odehrané zápasy ze souboje s Uhlířskými Janovicemi D. Ve čtyřhře mladé pušky doplnil Pepa Kačerovský ml. a ve dvouhrách pak Adam Procházka. Utkání nakonec skončilo výhrou Malína 14:4.

Hosté z Malína se ujali ve již čtyřhrách, byť Šimon Karas s Pepou Kačerovským byli velmi blízko výhře, nakonec ale prohráli 2:3, když padli v pátém setu 11:13.

Co se týče dvouher, tak za Hlízov všechny své zápasy vyhrál Adam Procházka a splnil tak papírové předpoklady. Byť se k němu nikdo z hlízovských nadějí bodově nepřidal, sehráli kluci moc pěkné a často i vyrovnané partie se svými soupeři z Malína. Dan Dvořák dokonce své poslední utkání dovedl až do pátého setu, ve kterém ale na protivníka nestačil.

Moc pěkné, svižné utkání. Na Danovi, Šimonovi a Adámkovi byla vidět veliká snaha a předvedli i několik hodně pěkných úderů, za které by se nemuseli stydět ani někteří kluci v našem áčku. Například když více jak metr za stolem došlo k vybrání smeče a trefení růžku stolu soupeře, který už předtím víceméně slavil získaný bod. Je dobře, že kluci nasbírali cenné zkušenosti. Na vrstevnících z Malína zároveň viděli, jak se mohou zlepšovat, a i to je pozitivní. Myslím, že nebude trvat dlouho a postupně se dočkají svých prvních soutěžních vítězství,“ řekl k zápasu Adam Procházka.